20 Haziran 2008 Cuma

Güzel Bir Cilt İçin Yapmanız Gerekenler


Güzel Bir Cilde Giden 5 Yol:


1.Temizleme:
Cilt temizliği günde 2 kere mutlaka yapılmalıdır. Yüzünüzü temizleyeceğiniz ürünün özellikle kokusuz bir ürün olmasına dikkat edin. Bazı kokulu ürünler ne kadar kaliteli olursa olsun yüzde egzamaya veya başka sorunlara sebep olabilir. Manhattan’ın en ünlü dermataloglarından Amy Wechsler yüzümüzü temizlerken, daima ellerimizi kullanmamızı öneriyor. Temizleme bezleri gibi ürünlerin, hassas ciltleri tahriş edebileceğini söylüyor, ve ne kadar iyi yıkanırsa yıkansın bezlerde bakterilerin birikebileceği konusunda herkesi uyarıyor. Ayrıca temizlik sonrasında cildinizin tamamen kupkuru olmaması gerektiğini, bir parça yağlı kalmasının da iyi olacağını vurguluyor.
İşte sizler için seçtiğimiz, yüz temizleme ürünleri:

Lancome Purifying Foaming Cleanser:
Piyasa fiyatı: 30$


Shiseido Pureness Cleansing Gel
Piyasa fiyatı: 15$

Clinique Wash Away Gel Cleanser
Piyasa fiyatı: 18$


2.Tonikleme:
Güzel bir tonik, cilt temizliği sonrasında bile kalan tüm makyaj artıklarını ve gözenekleri tıkayan kirleri bile yok etmelidir. Bir toniğin iyi olup olmadığının, kanıtı yüzünüzü temizlediğiniz pamukta gizlidir =). Toniklerin düzenli kullanımı siyah noktaların yok olmasına ve gözeneklerinizin daha az belirgin olmasını sağlayacaktır. Ayrıca cildinizi daha tazelenmiş hissetmenizi sağlayacaktır.
İşte sizler için seçtiğimiz tonikler:

Lancome Alcohol Free Freshener Tonique:
Piyasa fiyatı:40$

Estee Lauder Clean Finish Purifying Toner:
Piyasa fiyatı: 20$


3.Nemlendirme:
Eğer cildinizin genç kalmasını istiyorsanız, öncelikle güneş ışınlarından uzak duracaksınız, ikincil olarak da cildinizi sürekli nemli tutacaksınız. Eğer problemli bir cildiniz yoksa, hafif nemlendiricileri tercih etmenizi öneriyor dermatologlar. Ayrıca yaz aylarında daha hafif nemlendiriciler, kış ve sonbahar aylarında daha yoğun nemlendiriciler kullanmanızda da fayda olacağını belirtiyorlar.
İşte sizler için seçtiğimiz nemlendiriciler:

Clarins Bright Puls Oil Free:
Piyasa fiyatı: 23$

The Body Shop Vitamin E Moisture Serum:
Piyasa fiyatı:60$


4.Scrub/Exfoliate:
Haftada bir yüzünüzü peeling ürünleri yada scrub/exfoliate ürünleriyle derinlemesine temizlemeniz cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Bu yolla, yüzünüzdeki ölü deriden kurtulacaksınız ve bu sayede cildiniz daha pürüzsüz olacaktır.
İşte sizler için seçtiğimiz peeling ürünleri:

The Body Shop Tea Tree Oil Face Scrub:
Piyasa fiyatı: 15$

Dermalogica Daily Microfoliant:
Piyasa fiyatı: 43$


5.Anti-Aging:
Genç bir cilde sahip olmanın altın kuralı, her zaman söylediğimiz gibi Güneş’ten korunmaktır. Yüksek koruma faktörlü anti-aging kremleriyle, hem kırışıklıklarınızın görünümünü azaltacak hem de Güneş’ten korunacaksınız.
İşte sizler için seçtiğimiz anti-aging kremleri:

Roc Deep Wrinkle Night Cream:
Piyasa fiyatı: 18$

Life Cell Anti-Aging Cream: Bu ürün tamamiyle mucizeler yaratıyor. Hem kırışıklıkları önleyebiliyor, hem var olan kırışıklıkları, yara izlerini ve lekeleri yok edebiliyor. Seçkin kozmetik marketlerde ve bazı eczanelerde bulmanız mümkün.
İşte Life Cell kullananlarin önce ve sonraları...

Piyasa fiyatı: 480$

Hiç yorum yok: